به کتابخانه استارتاپ خوش آمدید


 

در دنیایی که با جنگ جهانی چهارم روبرو شده دانش افزایی و انتقال تجربه فرصتی است برای پیروزی در نبرد؛

سلام؛ به کتابخانه استارتاپ ایران خوش آمدید

در روزهایی سخت کرونا تصمیم گرفتیم کتابخانه مجازی کوچکی بنا نهیم تا شاید روزنه نوری باشد برای آنان که به کسب تجربه نیاز دارند. فارغ از دانش آکادمیک عوامل دانش بنیان تأثیر زیادی در تصمیم گیری برای شروع فعالیت های تجاری دارند. بر اساس یافته های علمی این موضوع اثبات شده که تفاوت های علمی در رشد و جهت گیری فعالیت استارتاپ ها و کسب و کارها اثرگذار است.

 

کتاب ها، داستان های موفقیت و حتی تجربیات افراد شکست خورده در زمینه کسب و کار و استارتاپ می توانند راهنمایی مناسب برای روند موفقیت کسب و کار ما باشند.

داشتن دانش و دسترسی افراد به آن برای شروع موفقیت آمیز یک استارتاپ بسیار حیاتی است. می‌توان گفت “آموزش افراد”  نمونه ای از سرمایه “عمومی” انسانی به شمار می رود.  مبرهن است که رابطه مثبتی بین دانش و عواملی همچون درک مهارت برای شروع کار (یعنی درک فرد از داشتن مهارت های لازم و دانش شخصی خودش و دیگران)، مهارت تجزیه و تحلیل افراد و حتی نوع سرمایه گذاری آنها و … وجود دارد.

درست است که دخیل بودن مجموعه ای از عوامل در راه اندازی یک استارتاپ انکارناپذیر بوده اما بر اساس همین تحقیق علمی ثابت شده است که آموزش، کسب تجربه و قرار گرفتن در معرض افراد با دانش (کارآفرینان موجود) و همچنین دانش بیرونی، می تواند اعتماد به نفس را افزایش می دهد تا فرد بتواند با شانس موفقیت بیشتری اقدام کرده و تصمیم گیری بهتری داشته باشد.

 

مواجهه با کارآفرینان حاضر ممکن است احتمال شروع فعالیت تجاری را در افراد افزایش دهد. یعنی یک کارآفرین احتمالی ممکن است با سطح بالایی از عدم اطمینان روبرو باشد و بنابراین قرار گرفتن او در معرض مدلهای مختلف موجود ممکن است موانعی که برای تبدیل شدن او به یک کارآفرین وجود دارد را برطرف کند. چرا که این مواجهه می تواند آگاهی بیشتری را در فرد ایجاد کند تا سطح اطمینان لازم برای کارآفرینی وی را افزایش دهد.

 

کتابخانه استارتاپ میعادگاهی است که افراد می توانند با همکاری تیم کتابخانه، تجربیات خود را در معرض استفاده عمومی قرار داده و همچنین با معرفی کتاب های موجود نیز در این زمینه راه حلی برای پاسخ به چالش های استارتاپی و کارآفرینی پیش روی نوآوران بگذارند.

                                                                                                    با ما باشید

                                                                                                        کتابخانه استارتاپ ایران – فروردین 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *